Трубопровідна та запірна арматураКупити трубопровідну арматуру в Україні

Трубопровідна арматура в Україні

Технічні пристрої для регулювання потоків в трубах гідросистем – трубопровідна арматура. Наша компанія Aqua Price поставляє підприємствам і громадянам весь спектр техпристроїв, що забезпечують обв'язку насосного обладнання, газо-, водо- і тепломереж будь-якої складності.

Склад арматури за функціями і призначенням

Вузли трубопроводу, де відбувається поділ або злиття потоків робочого середовища, оснащуються арматурою. Виходячи з виконуваних техпристроями завдань, обладнання для водопроводу об'єднано в групи:

 • запірні техпристрої: затвори відсічні, спускні, контрольні;
 • регулююча арматура: редукційна – для зниження тиску, поєднана з запірною – для перекриття керованого потоку;
 • захисні пристрої: від зворотного руху води, повітря, відключаюча – для зниження швидкості потоку;
 • запобіжна арматура – забезпечує захист від аварії за допомогою скидання зайвої води, газу при високому тиску;
 • пристрої розподілу, змішування потоків;
 • фазороздільна арматура, в тому числі воздухоотводчики – відділення повітря з потоку води.

По застосуванню техпристрої позначають:

 • загальнопромисловими;
 • сантехнічними;
 • для небезпечних виробництв;
 • затвори спеціального призначення.

Види і особливості обв'язувальних техпристроїв

Збирати вузли трубопроводу в систему зручніше, коли сполучні частини пристроїв однотипні. Сортиментом арматури передбачені стики, за назвою яких називають техпристрої:

 1. Фланцеві.
 2. Муфтові – з внутрішнім різьбленням. Особливість: тільки для негорючих, нейтральних речовин, води.
 3. Цапкові – патрубки із зовнішньою нарізкою. Обмеження щодо застосування, як у муфтових пристроїв.
 4. Штуцерні – фітинги для розгалужень потоків, переходів на інше розтин.
 5. Зварні – з відводами для приварки.

Арматура також буває прохідна і кутова. Коли патрубків 3 і більше, техпристрої називають багатоходовими.

Переваги і мінуси видів затворів

При покупці запірної арматури потрібно враховувати можливість застосування пристрою до даних умов. У таблиці наведено дані для ознайомлення з плюсами, мінусами кожного з видів затворів.

Найменування пристрої на кшталт замикання Особливості конструкції техпристроїв Переваги Недоліки
1 Кран Запірний вузол округлої форми, повертається навколо осі, перпендикулярної потоку. Кульовий кран: прохідний Ø 10-1000 мм (ГОСТ 28908-91) Часткове або повне перекриття потоку, малі габарити, простота користування затвором Неможливість ремонту кульового крана в суцільнозварному корпусі пристрою
2 Клапан Замикаючий елемент припиняє потік переміщенням паралельно його руху. Перетин труб 10-200 мм Невеликий знос затвора, можливість експлуатації в умовах вакууму, перепадів температур, високого тиску. Забезпечує повну герметичність Великий в порівнянні з краном гідросупротив пристрою
3 Засув Затвор зсувається під прямим кутом до трубопроводу. Умовний прохід 100-500 мм Малий гідравлічний опір, компактність, простота конструкції, широка сфера застосування Значна будівельна висота техпристроїв, часу для закриття потрібно більше, ніж при роботі з краном. Швидкий знос ущільнень

Короткий огляд затворів і фітингів

Запірне обладнання для водопроводу великого діаметру (до 280 см) – заслонка. Герметичність запірного пристрою невисока, застосування обмежене.

Схема трубопровідної арматури

У розділі каталогу «Трубопровідна арматура» представлена продукція для збірки трубопроводу газо- і водопостачання. Техпристрої спеціального призначення, крани, засувки, фітинги можна вибрати в варіантах прямого або кутового підключення до труб. Розподілені пристрої по 12 підрозділам.


Відвідники повітря автоматичної або ручної (крани Маєвського) дії. Застосовуються для спуску повітря з води в опалювальних системах. Стравлюючий отвір техпристрою розташовується зверху або збоку. Автоматичні відвідників можуть виготовлятися з відсічним клапаном, з вільно плаваючою системою важелів.
Засувки - запірні пристрої, що перекривають потік води, газу затвором в перпендикулярному до нього напрямку. Їх тип- муфтові повнопрохідні з дисковим клиновим затвором. Призначені засувки для роботи в системах водопостачання. Кранова запірна арматура:

 1. Газова – кульові крани застосовуються на внутрішніх газопроводах, зовні будівель. Використовуються в опалювальних системах газопостачання.
 2. Пластикова арматура – для перекриття потоку води кульовим затвором крана. Монтується в автоматичних зрошувальних мережах або в поєднанні з електромагнітними клапанами.
 3. Радіаторна. Встановлюються крани в вузловому виконанні при підключенні обігрівальних радіаторів. Варіанти затворів: з антипротічкою, під термоголовкою.
 4. З американкою – нарізним з'єднувальним пристроєм для швидкого приєднання крана до труби або приладу за допомогою накидної гайки.
 5. Садова для води: водорозбірна і поливальна. Другий тип крана арматури – вентильний або з затвором у вигляді кулі.
 6. Кульова для води. Крани з спускниками повітря, з фільтром + клапаном, під замуровки, 2, 3-ходові пристрої.
 7. Установча – комбінується з фільтром, цангою. Затвор буває подвійним, під пральну машину, краном кульовим, вентильним.

Редуктори тиску – техпристрої для захисту трубопроводу, підключених до нього побутових апаратів від надлишкового напору води. Можуть бути з виходом під манометр. Фільтри грубої очистки. Виконання: для води, для газу, з відстійником, з вушком під пломбування.
Згін американка. З його допомогою забезпечується швидкий монтаж техпристроїв в гідро-та пневмосистемах різного призначення.

Ціни на пристрої трубопровідної обв'язки

Вартість арматури змінюється в широких межах. Для зручності порівняння ціна на обладнання для монтажу вказується в умовних одиницях (у.о.).
 • пластикові крани прості – 1-8, з регулювальним клапаном – 13;
 • засувки для води – 2,5-10;
 • воздуховідвідники автоматичні – 3-4, пристрої ручної дії – 0,5;
 • крани шарові 1,5-19, садові затвори для поливу і радіаторні – до 10, установчі – до 80.

Інші техпристрої: ціна на згони знаходиться в межах 1-20 уе, редуктори  – 7-90, фільтри грубої очистки перед лічильником води – 1-6 уе.

Перевага покупки в Aqua Price

Трубопровідна арматура на вітрині в магазині Aqua Price

На сайті нашого інтернет-магазину наведені товари для монтажу труб від відомих брендів. Плюси покупки у нас:

 • власні склади, опт, роздріб;
 • ходові позиції завжди в наявності;
 • вартість трубопровідної арматури не вище за середню по регіону.

Замовити техпристрої можна безпосередньо на порталі компанії.

0
false
false
true
Вилучити
Змінити