Консервація автоматичного поливу на зиму

Консервація автоматичного поливу на зиму

Консервація автоматичного поливу – очищення підземного і надземного трубопроводу від залишків води при його підготовці до зберігання в зимовий період.

Процедура обов'язкова, дозволяє зберегти труби, електромагнітні клапани і комплектуючі від промерзання і передчасного зносу. Недбале ставлення до зрошувальної системи підвищує ризик виходу з ладу важливих вузлів.

При низьких температурах залишки води замерзають і розширюються. У місцях скупчення води спостерігається деформація латунних деталей і електромагнітного клапана. Пластикові труби розриваються на морозі, а поліетиленові - розтягуються і можуть лопнути при експлуатації. Згодом при подачі напору шланги тріскаються і пропускають воду, а в клапанах і зрошувачах з'являються течі. Дефектні деталі підлягають заміні через непридатність.

Підземна частина автополива залягає вище точки промерзання грунту, через що в непідготовлених системах трапляються розриви. Надалі талі і грунтові води потрапляють з брудом всередину системи, засмічують і провокують корозію металевих елементів.

Електронна система управління і датчики контролю є крихкими елементами автополива. Під впливом негативних температур і вологи вони повністю виходять з ладу і не підлягають заміні.

При ремонті і реконструкції власник ділянки терпить великі збитки. Розірвані труби відкопують і вирізують. Якщо автополив розміщений в безпосередній близькості до чагарників і дерев, при перекопуванні страждає їх коренева система.

Поетапна технологія консервації

Консервація систем автоматичного поливу проводиться на початку осіннього сезону до настання заморозків. Власники ділянок самостійно очищають трубопровід від залишків вологи або звертаються до послуг монтажників. У першому випадку технологія зливу складається з декількох етапів.

 1. Відключення програми автоматичного зрошення (при наявності). Дана міра дозволяє скасувати плановий запуск.
 2. Перекриття центрального крана подачі води, який розташований на вузлі підключення між джерелом водопостачання і трубами. Найчастіше його встановлюють в підсобному приміщенні або на цоколі будівлі.
 3. Відключення насосної станції, злив рідини, що накопичилася з насоса. Знімне обладнання рекомендується зберігати в теплому місці (гаражі, сараї).
 4. Відкриття зливних вентилів для очищення трубопроводу від застояної рідини.
 5. Злив води з накопичувального бака, закриття верхнього люка ємності. Перевірка вентиляційного каналу (він повинен бути відкритим, якщо є).
 6. Продування автоматичного поливу повітрям під тиском 4-6 Bar. Повітря подається, поки вся вода не вийде через дощовики.
 7. Після повного висихання системи всі крани закриваються. Дана міра забезпечує герметичність трубопроводу і мінімізує ризики розмерзання.
 8. Металеві елементи на спринклерах, гідрантах, крапельних зрошувачах обробляють антикорозійним складом.
 9. Надземні частини системи накривають пластиковими ковпаками.

Дана технологія консервації автополива вважається найбільш ефективною. Через відсутність напору при чищенні в трубопроводі накопичується волога і різні мінеральні домішки. Крім того, власник ділянки не зможе самостійно перевірити стан зносу автополива. Незначні тріщини, вапняні відкладення, деформовані деталі – вразливі місця системи. У зимовий час недостатня герметизація призводить до деформації і розмерзання трубопроводу.

Регулярне професійне обслуговування мінімізує знос системи і запобігає її розриву. Звернувшись до послуг фахівців, ви отримуєте гарантію успішного запуску навесні.

Професійний продув автополива від Aqua Price

Компресор для продувки автополиваКонсервація автополива від компанії Aqua Price – технологія продувки всіх частин трубопроводу потоком стисненого повітря. Для проведення операції зливають з системи воду і підключають до вузла продувки компресор високої продуктивності 450 л / хв, на великих ділянках застосовується 2 компресора. Тиск в штатному режимі становить від 4 до 8 атмосфер. По черзі обробляються магістраль і зони до повного видалення вологи. Першими очищають віддалені лінії.

Після закінчення робіт компресор відключається. Контролер переводять в off-режим. З'ємний блок управління демонтується, стаціонарний переховується. На метеодатчики надягають пластикові ковпаки або обмотують їх поліетиленом.

Не здійснюйте процедуру самостійно, тому що неконтрольований повітряний потік провокує поломку клапанів та вентилів. Для роботи з компресором застосовуйте запобіжні заходи. Щоб уникнути травм, клієнтам заборонено наближатися до трубопроводу під час роботи компресора.

При зверненні в маркет обладнання Aqua Price власники ділянок отримують:

 • попередню діагностику розводки і конструкційних елементів, щоб уникнути прориву в трубопроводі при подачі стисненого повітря;
 • висновок спеціаліста про стан і знос системи;
 • ремонт та заміну деталей, які вийшли з ладу;
 • продув автополива за допомогою модернізованих 1-2 компресорів;
 • професійну консервацію комунікації;
 • гарантію на надані послуги з печаткою та підписом відповідального за проведення послуги.

За домовленістю із замовником при настанні весняного періоду бригада проводить плановий запуск автополива. Дана послуга включає перевірку трубопроводу на появу течі, підключення та налаштування обладнання та програм, введення системи в експлуатацію.

Протягом експлуатаційного сезону Aqua Price здійснює ремонт і заміну деталей і частин, що вийшли з ладу, проводить планові діагностики обладнання та надає консультаційні послуги.

Вартість консервації включає транспортні витрати і послуги працюючої бригади. Підсумкова ціна залежить від кількості ліній, частоти підходів, складності робіт і віддаленості об'єкта. Працюємо по Києву та Київській області.

Середня ціна консервації автополива - 200грн/сотка.

Спеціаліст для консервації і оцінки поливу


Рекомендовані товари

Схожі новини

Список корисних статей і новин про полив

У розділі представлені статті про полив, способи і особливості поливу, обладнання для поливу. Новини та огляди нових і корисних товарів для саду, городу та дачі.

1
false
false
true
Вилучити
Змінити