+38 (093) 777-333-7
+38 (096) 077-333-7
magazin@aquaprice.com.ua
м. Київ Петропавлівська Борщагівка
вул. Велика Окружна 4 Н

Автоматичний полив газону, монтаж от Aqua Price

Автоматичний полив газону

Автоматичний полив газону — система зрошення, яка забезпечує рівномірний розподіл водяного потоку з заданою регулярністю по площі газонного покриття. Виключає перезволоження грунту, сприяє раціональній витраті води. Зменшує трудовитрати, дозволяє точно дозувати добрива, забезпечує сприятливі умови для зростання трав'яного газону і декоративних насаджень. Застосовується як на відкритих ділянках (полив полів, квітників, парків, газонів), так і на об'єктах, розташованих під дахом (теплиці, оранжереї).

Як спроектувати і встановити автоматичний полив

План-схема розташування обладнання для автоматичного поливу газону

 • Проектування автополива газону починається з огляду території і створення її плану. Відзначаються великі споруди і менш масштабні об'єкти — дерева, кущі, огорожі, доріжки.
 • Територія ділиться на ділянки (сектори), які отримують своє призначення.
 • Визначається пропускна здатність (доступний обсяг води) і тиск потоку.
 • Складається креслення ділянки, наноситься необхідне обладнання.

Проектування систем Hunter в Україні також включає наступні дії:

 1. Підбір дощувачів. Роторні з великим радіусом зволоження ділянки площею не менше 8х8 метрів. Для менших ділянок використовують фіксовані розбризкувачі малого радіусу.
 2. Розміщення розпилювачів. З метою рівномірного розподілу потоку, пристрої збільшеного радіусу дії планують розмістити на відстані 8-12 метрів, а малого радіусу не ближче 3-5 метрів один до одного. При правильному розташуванні струмінь повинен вільно доходити до найближчої збоку головки і головки, що знаходиться навпроти розпилювача. Не рекомендується встановлювати різні види дощувачів в межах однієї ділянки.
 3. Розбивка дощувачів на зони. У процесі поділу на зони враховується ступінь освітленості сонцем, вид рослинності, а також необхідний обсяг води. При розрахунку зонування використовуються параметри експлуатаційного тиску і пропускної здатності.

За підсумками етапу проектування повинен бути створений план розміщення розпилювачів, виконаний гідравлічний розрахунок автополива, проведено трасування труб і електричних кабелів, складено докладний список обладнання, аксесуарів, в тому числі форсунок для поливу газонного покриття.

Установка системи автоматичного поливу

Монтаж автоматичного поливу вимагає, щоб було все для поливу, і включає наступні етапи:

 • Розміщення клапанів. У кожної зони (сектора) свій клапан. Він разом з іншими групується в клапанний бокс для технічного доступу.
 • Облаштування точки з'єднання. Для цього відрізають частину труби, надягають затяжний трійник, потім встановлюють латунний штуцер і запірний клапан.
 • Монтаж основної лінії. Головні роботи пов'язані з прокладкою траншей глибиною 25-40 см і розміщенням в них труб відповідно до схеми установки.
 • Розміщення бічних труб на глибині 15-20 см.
 • Монтаж дощувачів і промивання труб. Для видалення бруду останню головку на трубі не встановлюють до закінчення процедури.
 • Засипка траншей.
 • Монтаж контролера, прокладка проводів до клапанних коробок. Розташувати проводку під трубою, щоб виключити її пошкодження при можливому копанні.
 • Установка датчиків з урахуванням відкритого впливу на прилад вимірюваних метеопараметрів (сонячне сяйво або дощ).
 • Працездатність системи діагностується за допомогою контролера, також перевіряється відключення іригації датчиками.

Обладнання для автополиву

Обладнання для автоматичного поливу газонуАвтоматична система зрошення газону, як складний інженерно-технічний комплекс, включає технологічне обладнання, що забезпечує її надійну роботу. Важливу роль в поливі трав'яного газону відіграє контролер — пристрій, створений на основі мікропроцесора для включення / вимикання системи в заданий час. Здійснює управління клапанами зрошувальної системи, пов'язаних з датчиками, що забезпечують активізацію автополива в заданих погодних умовах.

Виділяють види контролерів за кількістю зон зволоження і способу установки (всередині приміщення / зовні), деякі моделі можуть контролювати систему автоматичного поливу автономно, живлячись від батарейок.

Для поливу потрібно купити такі компоненти:

 • Електромагнітні клапани поливу — прилади, що контролюють відкриття / закриття подачі поди в зону зрошення. Працюють по сигналу пульта управління. Існують однодюймові модифікації для присадибних територій, а також тридюймові для зволоження великих площ. Моделі клапанів поливу Hunter витримують тиск потоку до 15 бар і адаптовані до потреб систем зрошення з різним об'ємом водоспоживання.
 • Дощувачі — пристрої рівномірного розподілу води по всій площі ділянки. Роторні модифікації зрошують спрямованим струменем з форсунки, робочий сектор регулюється. Статичні (віялові) розбризкувачі забезпечують вологою невеликі ділянки, кожен пристрій оснащується соплом з рівномірним розподілом опадів.
 • Датчики дощу — прилади, які виробляють моніторинг погодних явищ, що впливають на характер автополива (температура, вітер, опади). Підключаються до контролера, сигналізують про необхідність коригування програми відповідно до змінених метеоумов.
 • Форсунки для поливу (сопла) дозволяють організувати точкове зволоження ділянок невеликої площі. Відрізняються радіусом дії і обсягом витрат потоку в заданому секторі. З'єднуються з корпусом дождевателя за допомогою різьблення.

В якості додаткових аксесуарів автоматичного поливу Hunter застосовуються запірні клапани, що виключають протікання розбризкувачів на схилах, подовжувачі штока для роботи спрінклера в місцях з густою рослинністю, гнучкі з'єднувачі, що допомагають надійно зафіксувати дощувач.

Замовити систему автоматичного поливу в Aqua Price

Замовити майстра для заміру

Інтернет магазин Aqua Price пропонує все для поливу за прийнятними цінами від брендів іригаційного обладнання планети. Покупцям адресований великий вибір комплектуючих і систем автоматичного зрошення вітчизняного і зарубіжного виробництва. У числі останніх особливо затребувана продукція італійських і американських компаній, які пропонують інноваційне обладнання для поливу газону з автоматичним управлінням.

Фахівці Aqua Price проводять комплексні роботи з монтажу та проектування автоматичного поливу газону.

Вартість монтажу "під ключ" від 2600 грн. за сотку поливаної ділянки.

Ми орієнтуємося на власників ферм, гольф полів і стадіонів, присадибних ділянок, розробляючи комплекс поливу з нуля. Досвідчені менеджери проконсультують при виборі системи поливу газону і спроектують комплекс, підібравши необхідні компоненти. Куплений товар доставляється в усі регіони України кур'єром або «Новою поштою», можливий самовивіз зі складу компанії.

У каталозі магазина представлено все для поливу маленької ділянки газону або великого парку. Покупці можуть замовити такі найменування обладнання:

 • блоки управління (контролери);
 • погодні датчики;
 • електромагнітні клапани;
 • форсунки для поливу;
 • краплинні трубки і стрічки;
 • дощувачі;
 • труби для поливу.

Пропоновані вироби сертифіковані, якість перевірена багатьма покупцями. На товари Hunter в Україні надається право на гарантійний термін до 3 років.

Фото та відео наших робіт

Автоматичний полив газону в дитячому садку

Автоматичний полив газону в приватному будинку Києва

Автополив газону на Осокорках

Полив газону автоматично в Золоче

Зрошення газону автоматично в Пухівці

Регулювання автоматичного поливу на газоні

Автоматичний полив в Броварах

Полив газону на футбольному полі

Телефон для замовлення та консультацій

096-077-333-7 (Viber)

magazin@aquaprice.com.ua


Рекомендовані товари

Схожі новини

Список корисних статей і новин про полив

У розділі представлені статті про полив, способи і особливості поливу, обладнання для поливу. Новини та огляди нових і корисних товарів для саду, городу та дачі.

0
false
false
true
Вилучити
Змінити